Jest wielu trenerów wystąpień publicznych, komu ufać? - Akademia ARBIZ | Szkolenia Wystąpienia publiczne, trenerskie, AML

Akademia ARBIZ
Przejdź do treści
Jest wielu Trenerów Wystąpień Publicznych. Komu aufać?

Jest wielu Trenerów Wystąpień Publicznych, komu ufać?
 

To prawda, że jest wielu trenerów wystąpień publicznych uczących przemawiania, ale samych niewystępujących, bez doświadczenia na scenie. To są teoretycy o dobrych chęciach, nierzadko działających na szkodę swoich klientów. Jedna książka, czy jeden kurs albo jedna mowa nie sprawi, że będzie dobrze uczyć przemawiania. Analogicznie dobry piłkarz nie musi być dobrym trenerem. Przedstawię Ci cztery elementy składowe trenera wystąpień publicznych. Mając świadomość wagi, postawiłem na cztery kluczowe elementy, by skutecznie uczyć wystąpień publicznych i komunikacji.
 
Element pierwszy.
Wiedza merytoryczna.
Uczyłem się komunikacji, przemawiania, wystąpień publicznych, perswazji i improwizacji, by mieć podstawy merytoryczne.
 
Element drugi.
Przygotowanie trenerskie.
Uczyłem się uczyć dorosłych na szkoleniach trenerskich, by wiedzieć, jak przeprowadzić studenta przez drogę rozwoju osobistego do celu.
 
Element trzeci.
Praktyka.
Postawiłem na kluczowy element, jakim jest praktyka. Dlatego aktywnie przemawiałem jako prelegent, polityk, szkoleniowiec, aktor. Dzięki temu sam wielokrotnie poczułem tremę. Ją zrozumiałem i opanowałem. Możesz zobaczyć moje nagrania wideo, by się przekonać.
 
Element czwarty.
Empatia i etyka.
Połączenie tych trzech elementów z czwartym elementem, moją empatyczne osobowością, stworzyło człowieka, który z pasją uczy przemawiania.
 
Potrafię podać rękę i przeprowadzić przez proces uczenia się osoby introwertyczne, niepewne z największym oporem do sukcesu. Dowodem są moi niektórzy studenci, którzy z zamkniętych osób stali się towarzyscy i asertywni.
 
 
Kierując się wyborem trenera wystąpień publicznych, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, opinie, nagrania z realnych wydarzeń. Znajdź dowody praktyczne, bo testymoniale na stronie, może być złudne. Dobrze jest też czuć pewne podobieństwo. Jeśli jesteś osobą bardzo spokojną, a trener pędzącym ekspresem, to możesz za nim nie zdążyć. Jeżeli ktoś jest przesadnie euforyczne, to po kilku sesjach możesz zacząć się irytować jego nie naturalnością. To dobrze przez chwilę wygląda w mediach, a w naturalnych warunkach jest sztuczne. Ponadto naszym celem jest bycie osobą naturalną i swobodną. Oczywiście wybieramy osoby, które choć trochę lubimy. Jednak nie zapominajmy o praktyce. Jeżeli mamy podobne doświadczenia, trener zna naszą branżę, czy sytuację i rozumie to, będzie łatwo nam się porozumieć i wypracować konkretne efekty.
 
Akademia ARBIZ Sp. z o.o.
ul. Bosa 4/6 lok. 24
60-125 Poznań
+ 48 720 808 280

Wszelkie prawa zastrzeżone
Akademia ARBIZ Sp. z o.o.  2009 - 2024
Wróć do spisu treści