Jak długo będę uczyć się przemawiania publicznego - Akademia ARBIZ | Szkolenia Wystąpienia publiczne, trenerskie, AML

Akademia ARBIZ
Przejdź do treści
Jak długo będę uczyć się przemawiania?
Andrzej Dariusz Różański. Trener Wystąpień Publicznych, Trener Przemawiania. Trener Tremy. Zdań kilka o tym, jak długo będziesz uczyć się przemawiania
Jak długo będę uczyć się przemawiania publicznego?
 
 
Podczas 13 lat pracy ze studentami, widzę, że czas nauki zależy od miejsca i czasu, w jakim student się znajduje. Bardzo dużo zależy od motywacji studenta, jego zaangażowania i intencji. Pokazuję studentowi drogę i narzędzia, techniki. Będziemy pracować tak długo, jak będzie chciał. Podstawą jest regularność, której wymaga proces uczenia. Większość studentów wybiera dwie sesje tygodniowo, jedną bądź dwie godziny zegarowe. Studenci, którzy chcą osiągnąć awans bądź przygotować się do projektu, jakim może być przyszłe szkolenie, czy seria wydarzeń, wybierają nawet trzy sesje w tygodniu.
 
 
Omówię kilka możliwości, kilka wariantów.
 
 
Wariant MENTORING VIP.
Jeśli student podchodzi do swojego rozwoju horyzontalnie, chce mieć kontakt z trenerem na wielu płaszczyznach, rozwijać się jako przywódca, jako mówca charyzmatyczny, to wtedy decyduje się na mentoring. Wybierają go często menadżerowie, przedsiębiorcy mający plan na swój sukces biznesowy, na karierę. Z mojej strony jako trenera wymaga to pełnego zaangażowania i realizacji celów strategicznych.
 
 
Wariant KARIERA.
Jeśli student patrzy na swój rozwój przez pryzmat własnej kariery, na możliwy awans, to przeważnie pracujemy około pół roku do roku, dwa razy w tygodniu. Wtedy mamy bardzo mocne fundamenty i często słyszy, że sporo osiągnął i wszyscy to widzą. Prezentacje są dla niego przyjemnością, a jego komunikacja z innymi dla innych, też jest przyjemnością. To daje szybki rozwój kariery.
 
 
Wariant konkretna MOWA.
Jeżeli chcesz się przygotować tylko do jednej mowy, do konkretnej prezentacji, to kilka sesji wystarczy. W ramach sesji razem przygotujemy tekst mowy, przećwiczysz go i będziesz cieszyć się sukcesem.
 
 
Wariant PILNE.
Jeśli chcesz ugasić możliwy pożar w danej chwili, to znaczy, że jesteś w sytuacji awaryjnej, to często jest to kilka lub więcej godzin sesji jednego dnia. Wtedy przeanalizujemy zagrożenia, niezbędne elementy nowy i przygotujemy tekst wypowiedzi i przećwiczymy mowę. To da Ci poczucie bezpieczeństwa i wypadniesz profesjonalnie.
 
 
Wariant PAKIET.
Jeśli mój student chce działać na zasadzie pakietu, to wybieramy moduł obejmujący kilka sesji celowych. Tak zwany pakiet. Student płaci raz i wie, ile czasu zajmie i co opanuje. Pakiet pozwala oszacować koszt i czas. To może ułatwić mu podjęcie decyzji też na przeanalizowanie decyzji o dalszych działaniach rozwojowych.
 
 
Wariant PLUS RYCZAŁT.
Niektórzy studenci umawiają się na stałe sesje i dodatkowe. Dodatkowo decydują się na tak zwany ryczałt. To jest stałe konsultacje telefoniczne w miesiącu, ustalając ich ilość i zasady. Po co im ten ryczałt. Jeżeli sesje są dwa razy w tygodniu, a student ma w pracy, czy swojej firmie wiele sytuacji wymagających natychmiastowego działania, wiele punktów zapalnych, to może nie chcieć czekać na sesję. Bo może nie zdążyć, wtedy wybiera dodatkowo ryczałt, od dwóch godzin do kilku, na telefony i esemesy w komunikacji ze mną. Praktyka pokazuje, że to się sprawdza. Pamiętam, jak kiedyś czyściłem telefon i kasowałem esemesy, z jednym studentem miałem ponad 13 tysięcy esemesów. Powiem, że się działo.
 
Akademia ARBIZ Sp. z o.o.
ul. Bosa 4/6 lok. 24
60-125 Poznań
+ 48 720 808 280

Wszelkie prawa zastrzeżone
Akademia ARBIZ Sp. z o.o.  2009 - 2024
Wróć do spisu treści